Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.03.2010 18:44:11 

Dick a Nelly

Aktuality

Na této stránce bude moje panička pravidelně doplňovat všechno zajímavé, co mě život přinese do cesty. Dočtete se tady, jak právě žiju, co vyvádím za lumpárny, co nového jsem se zase naučil a třeba i to, jaké mám kamarády. Určitě bude vše doplněno i krásnými fotkami. Tak se těšte!

2-4.10.2009

Na tenhle víkend jsme se s našimi milými kamarády domluvili, že by bylo načase uspořádat zase nějakou společnou akcičku. Míra nám vybral moc pěkný kemp v Jižních čechách. Místo nás všechny uchvátilo, jak by tak ne, když přímo před chatkama byl hned rybník na koupání a tak jsem si v tom zápalu radosti ani nevšimli, že jedeme až k Rakouským hranicím a tak nám cesta i s nějakým tím blouděním zabrala skoro čtyři hodiny. Přijeli jsme na místo určení sice pozdě a za tmy, ale to nám ani trochu nevadilo. V sobotu hned ráno po snídani jsme všichni vyrazili na společný výlet, někteří jsme po cestě více či méně zlobili a uživali si volného lítání po rozlehlých loukách, hrabání myších děr, vyválení se ve všem možném i nemožném, zkrátka jsme trochu provětrali naše páníčky i nejmladší lidskou členku smečky 7měsíční Elišku, která nás nadšeně a s úsměvem pozorovala. Večer páníčci seděli u ohýnku, dobrého jídla a pití a pěkně si povídali. V neděli jsme se byli vykoupat v Lužnici a prozkoumat okolí Třeboně, pak už jsme museli vyrazit zase domů, ale už teď se těšímě až zase společně někam vyrazíme.

 

 

8.3.2009 

Přijetí nové členky do naší smečky nás natolik pohltilo, že panička neměla na aktualizaci vůbec čas. Měli jsme totiž spoustu práce s naší novou kamarádkou Nelly. Aby s námi mohla jezdit všude na výlety musel jsem jí ukázat jak se má způsobně a beze strachu jezdit všemi dopravními prostředky. Ona totiž Nelynka nikdy nic nezažila a tak byla ze všeho trochu vyjukaná. Musím ale přiznat, že dnes už cestovat Nely umí na jedničku, bude to asi tím, že jsem jí byl vzorným příkladem. Je to moc bezva kámoška ze které se už pomalu stává sebevědomá retrívří slečna a dokonce občas i zazlobí, to třeba, když v lese uteče za zajícem. Máme ještě před sebou spoustu práce, ale při troše trpělivosti to spolu určitě všichni zvládneme.

31.5.2008

Zrovna tenhle den D si už budu vždycky pamatovat. Už dlouho se moje lidská smečka rozhodovala o tom, že mi pořídí dalšího psího kamaráda. Nějak se k tomu, ale pořád neměli až tohle ráno mě zbalili do auta a že se prý jedem podívat na nějakou psí holčičku, která zatím v životě neměla moc štěstí na hodné páníčky. Jeli jsme skoro dvě hodiny a já už se nemohl dočkat jak asi bude ta moje nová psí kámoška vypadat. Po cestě se celá smečka pořád dohadovala jestli si ji nakonec domů odvezeme nebo ne a jestli se dají dva takhle velcí psi vůbec zvládnout. Přijeli jsme na místo a já uviděl drobounkou a hubenou retrívří slečnu. Byla k nám moc milá a nám ji bylo líto a tak jsme se hned rozhodli, že ji prostě do té naší smečky bereme a uděláme z ní krásnou holku. A tak nám přibyla Nelly, vlastním jménem Charta z Měsíčních plání.

        

 

24.5.2008

Ahoj všichni kamarádi. Už dlouho jsem tu o sobě nedal vědět, ale nějak teď není na nic čas. Pořád lítám někde venku se svojí kamarádkou Megie. Vídáme se teď pravidelně dvakrát týdně a chodíme si spolu ven pěkně zařádit, ale taky cvičíme poslušnost a aportíky a je pravda, že někdy  svoje paničky pěkně potrápíme. Třeba včera se moje kámoška Megunka vyválela v popelu, takže se rázem změnila v černočerného flata. To vám byla děsná psina, protože jak jsem si spolu hráli tak jsme byli za chvíli černí oba.  

                   

30.6.- 6.7.2007

První červencový víkend jsem trávil na výcvikovém táboře v Roudné u Soběslavy. Měl jsem tam spoustu kamarádů a hlavně jsem dopoledne i odpoledne musel cvičit a poslouchat páníčka. Řeknu Vám že jsme se přitom cvičení oba někdy pořádně zapotili. Ještě že nás vedla hodná cvičitelka Ivča, která nám mnohdy dobře poradila, když nám něco tak úplně nešlo. Ono zůstat odložený na místě, když druhý psí kolega před vámi běhá za aporty, to není vůbec žádná sranda.  Musím se ale pochlubit, že o proti loňskému roku jsem se moc zlepšil a tak nejen že jsem vyhrál skokana roku, ale ve zkouškách ZZO jsem se umístil na krásném třetím místě. Taky jsme jeden den soutěžili a to byla vážně psina, protože Karin na nás vymyslela pěkně záludné úkoly. Hlavně děkujeme všem kdo pro nás s láskou a trpělivostí tábor připravují a už se moc těšíme na další ročník.

     

15.6.2007

Tenhle červnový víkend jsem byl pozván kámošem Arosem, abych s ním a jeho dalšími lidskými a psími kamarády oslavil jeho 10 narozeniny. Řeknu Vám že je úžasně ve formě na to, že už je vlastně dědeček. Víkend jsem si já i moji páníci užili přímo úžasně. Arosku moc ti děkujeme a přejeme ještě dalších deset let.

6.1.2007

Tak tahle Tříkrálová sobota byla mimořádně vyvedená. Sešel jsem se s našimi úžasnými psími i lidskými kamarády. Sraz byl u Clei a Míry v Hororo, kde jsem byli přivítáni chlebem a solí. Pak jsme společně šli na docela dlouhý výlet, který provázela spousta zážitků, třeba, když jsme honili kachny v rybníku, kam jsme utekli dírou v plotě. Taky jsme byli v nějaké hospůdce na obědě, aby jsme se občerstvili a taky si trochu odpočinuli. Zkrátka to byl úžasný den a já se  moc těším až zase společně někam vyrazíme. 

Tohle je naše veliká lidsko-psí smečka

To jsou moji psí kamarádi

Ten smějící se člobrda v čepici je moje nejmladší panička. Na výletě semnou se jí moc líbilo! Svojí smečku   jsem si občas přiběhl raději      překontrolovat.

9.12.2006

Protože je panička mnou naprosto zaměstnána, což je pochopitelné, neměla tolik času věnovat se mým stránkám. Považoval jsem ale za nutné abych vám sdělil, že zrovna tuhle prosincovou sobotu jsem byl s páníčkama na Mikulášské akci pro pejsky. Moc jsem si to užil nejen proto, že jsem potkal spoustu psích kamarádů ale taky jsem si krásně zaaportoval bažanty a zajíce. Proběhla i  nějaká ta  dohledávka zvěře  a to mě úžasně baví. Musel jsem sice taky předvést svojí neoblíbenou disciplínu což je chůze u nohy, ale oba páníčci byli moc překvapení jak krásně mi to šlo. Ale nebojte se já je zase příště určitě pozlobím. Protože brzičko už budou vánoce přeju Vám všem hodně zdravíčka a hodné páníčky. Já se chystám zase na super dny na Vysočinu. Tak se zatím mějte krásně pac a pusu posílá Dickoušek.

Takhle moc se nás tam sešlo

No vidíš páníčku, že to taky umím!

30.09.2006

Tak na tuhle říjnovou sobotu fakt dlouho nezapomenu. Naši hodní kamarádi vymysleli úžasný výlet na horu Lovoš. Počasí nám  přálo a tak páníčci i pejsci si výlet ohromně užili. Ještě jsem taky stihl vinobranní a vezl jsem se  lodí přes řeku. Nakonec jsem ze všech těch dojmů doma tvrdě usnul.

                              Já už nemůžu!                                                                      Zasloužená odměna!

10.09.2006
Tahle neděle byla taky moc fajn. Vyrazili jsem si na Kralupskou ťápotu, kde jsem potkal svého oblíbeného kamaráda Handyho a poprvé se setkal s coursingem. Je to úžasná věc a moc mě baví. Po cestě jsem musel  splnit 10 úkolů. Některý mi šel líp některý hůř, záleželo na tom jak moc se právě páníček snažil Ale nakonec jsem z 81 psích kamarádů skončil na 27. místě a to snad není vůbec špatné
           

                                             

9.9.2006

Tuhle sobotu jsem byl se svojí smečkou na Jevansku na houbách, to byste do mne možná neřekli, ale v lese jsem se popral s divočákem. Pravda je, že můj zoufalý řev přivolal páníčka a ten je naštěstí tak odvážný, že mně přišel na pomoc. Nakonec všechno dobře dopadlo, jen jsme tam zapoměli ty houby.

5.9.2006
Dnes jsem poprvé po prázdninách potkal svoji  kamarádku Betynku. Přestože jsem veliký, Betynka je totiž malá  bišončí slečna, vůbec se mě nebála a chtěla si semnou hrát.  Pak jsem byl venku s malou a velkou paničkou a úžasně jsme se  vyřádili při hře s míčkem. Ale teď už musím letět, jdu na dlouhou procházku s páníčkem. Tak zase příště ahoj.

25.8.2006

Právě se s mojí smečkou chystáme na nějaký ten den na chalupu. To se zase vyřádím. Běda všem slepicím ve vsi. Na ty mám spadeno a už se těším,   jak je zase proženu. Tak se tu zatím mějte, určitě se zase brzy ozveme a panička přidá i nějaké to foto.
                                               
                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                     
                                                                                                                                           
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek